• 8897_mezoterapia_igowa_w_samym_centrum-4.jpg

Połączenie 3 zabiegów w jednym? Cała prawda o fotoodmładzaniu

 

Stres, ciągły pośpiech, czynniki zewnętrzne, odżywianie i wiele innych, które nie są nam obce w codziennym życiu, wpływają negatywnie na proces starzenia się skóry. Szeroko rozwinięta kosmetologia estetyczna stara się temu zapobiec wprowadzając na rynek coraz więcej zabiegów bezpiecznych i nieinwazyjnych, będące alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Najczęściej wykonywanymi zabiegami odmładzającymi w gabinetach kosmetycznych są peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa oraz zabiegi laserowe i wiele innych.

 

Zastanawiałaś się kiedyś czym jest fotoodmładzanie i dlaczego w ostatnim czasie zdobył niesamowitą popularność? To jeden ze skutecznych zabiegów, który przeciwdziała starzeniu się skóry – poprawia jej napięcie, redukuje rozszerzone naczynka, zmarszczki, przebarwienia słoneczne oraz starcze.

 

Fotoodmładzanie jest zabiegiem laserowym. Laseroterapia - zalecana w przypadku leczenia wielu schorzeń jest stosowana nie tylko w medycynie, ale również w kosmetologii estetycznej.


Światło wydzielane przez laser jest falą elektromagnetyczną, o określonej długości, która oddziałuje na żywą tkankę pacjenta. Intensywność działania lasera jest zależne od wielu czynników, m.in. mocy, długości fali,czasu trwania impulsu i wiele innych. Ważną rolę odgrywa również gęstość krwi i limfy w tkance poddanej działaniu lasera. Komórki skóry są stymulowane do zwiększenia produkcji białek, kwasu rybonukleinowego, syntezy kolagenu. Tkanka jest bardziej rozgrzana, następuje wzrost przepływu krwi, co za tym idzie – zwiększa się dotlenienie oraz odżywienie skóry.


Laseroterapia ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii estetycznej. Pomaga w walce z trądzikiem i innymi chorobami łojotokowymi, usuwa zbędne owłosienie, płytkie zmarszczki, teleangiektazje (rozszerzone naczynka krwionośne), różnego rodzaju plamy barwnikowe, starcze. Do zabiegu fotoodmładzania -łączącego niektóre z powyżej wymienionych zastosowań również użyjemy laser.

 

usuwanie naczynek poznan

 

 

Co osiągniemy stosując serię zabiegów fotoodmładzania?

Skóra po serii ok. 5 zabiegów stanie się widocznie napięta, rozświetlona. Zredukowane zostaną wszelkie efekty naturalnego starzenia się skóry - usunięte zostaną drobne zmarszki, przebarwienia słoneczne lub starcze oraz rozszerzone naczynia krwionośne, pory skóry zostaną zmniejszone. Fotoodmładzanie działa również jak lifting bez użycia skalpela – tzn. podnosi i napina zwiotczałą skórę poprzez skrócenie włokien kolagenowych i stymulację do ich syntezy w skórze właściwej.

 

Usunięcie przebarwień – w wyniku działania fal elektromagnetycznych rozbijany jest nadmiar komórek melaniny na niewielkie cząsteczki, które następnie ulegają wchłonięciu.

Usunięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych – usunięcie naczynek odbywa się podczas procesu fototermolizy. Oznacza to, że promieniowanie lasera wnika wgłąb naczynia i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Fale elektromagnetyczne w tym czasie zmieniają się w energię cieplną. Woda z tkanek zostaje odparowana, a ściany naczyń wysychają i obumierają. Jest to sygnał dla układu immunologicznego, by zlikwidował obumarłe naczynka.

Działanie liftingujące i usuwanie zmarszczek – fale elektromagnetyczne lasera rozbijają międzycząsteczkowe wiązania krzyżowe w wyniku czego potrójna helisa włókien kolagenywoch rozplątuje się,a następuje dochodzi do ich skrócenia. Promieniowanie częściowo również pod wpływem wysokiej temperatury, denaturuje kolagen, który natychmiast jest trawiony przez metaloproteinazy. Jest to sygnał dla organizmu, żeby zaczął produkować zwiększoną ilość nowego kolagenu.

 

Fotoodmładznie ma jeszcze więcej zalet! Jest to zabieg nieinwazyjny, bezpieczny, przeznaczony do każdego typu skóry. Znaczy to, że zabieg jest skierowany dla osób, które chcą zapobiegać naturalnemu procesowi starzenia się skóry i wciąż pragną cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem jak najdłużej!

 

Autor: Ligia Gołębska 

Literatura
M.Dudzisz-Śledź, P.Jażdżewski; Laseroterapia w chorobach skóry; Medycyna rodzinna 4/2006, s.82-85
A.Augustyniak, M.Tazbir; Zastosowanie przeciwstarzeniowe fal radiowych w kosmetologii; Acta Clinica et Morphologica, tom15, nr 2; 2012

 

Poprzedni Następny

Trądzik - problem dotykający nie tylko nastolatków

Trądzik - problem dotykający nie tylko nastolatków

Trądzik pospolity (acne vulgaris) zwany inaczej młodzieńczym  zyskał swój przydomek z racji  częstości  występowania   wśród  osób młodych między 14 a 19 rokiem życie czyli  w wieku  dojrzewania. Jednak coraz częściej spotykamy  aktywne objawy choroby  w  wieku dorosłym nawet po 40 roku życia. Pospolitość przypadłości związana jest w głównej mierze ze zmianami hormonalnymi,  jakie zachodzą  w organizmie w wieku dojrzewania oraz u kobiet przyjmujących antykoncepcje hormonalną  lub hormonalną terapie zastępczą.

Czytaj więcej

Peeling migdałowy - letnie oczyszczenie i orzeźwie…

Peeling migdałowy - letnie oczyszczenie i orzeźwienie skóry

Zabieg z użyciem peelingu migdałowego przeznaczony jest do pielęgnacji cery trądzikowej, wrażliwej, nietolerującej innych alfa-hydroksykwasów. Kwas migdałowy, znany także jako 2-fenylo-2-hydroksyoctowy jest kwasem AHA pochodzącym z hydrolizy wyciągu z gorzkiego migdału. Zwyczajowo stosowany jest do leczenia fotostarzenia, nieregularnej pigmentacji, trądziku zapalnego oraz w celu przygotowania skóry do zabiegów laserowych.Może być wykonywany przez cały rok, również w okresie letnim, bez ryzyka uwrażliwienia skóry na słońce i wystąpienia przebarwień u osób z wysokim fototypem.

Czytaj więcej

Połączenie 3 zabiegów w jednym? Cała prawda o foto…

Połączenie 3 zabiegów w jednym? Cała prawda o fotoodmładzaniu

Stres, ciągły pośpiech, czynniki zewnętrzne, odżywianie i wiele innych, które nie są nam obce w codziennym życiu, wpływają negatywnie na proces starzenia się skóry. Szeroko rozwinięta kosmetologia estetyczna stara się temu zapobiec wprowadzając na rynek coraz więcej zabiegów bezpiecznych i nieinwazyjnych, będące alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Najczęściej wykonywanymi zabiegami odmładzającymi w gabinetach kosmetycznych są peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa oraz zabiegi laserowe i wiele innych.

Czytaj więcej

Czwarty stan skupienia – Plasma i jej zastosowanie…

Czwarty stan skupienia – Plasma i jej zastosowanie w kosmetologii

  Ciemne chmury na niebie, burza i towarzysząca jej ulewa za oknem na pewno nie jest przyjemną pogodą. Zapewne każdy z nas przeżył takie załamanie pogodowe, ale czy przyglądaliście się temu zjawisku bliżej? Zjawisko burzy poprzedza chłodny wiatr, powietrze staje się wilgotne i "ciężkie". Na niebie pojawiają się błyski, następnie ulewny deszcz. Błyskawice tworzą się między chmurami a Ziemią. To nic innego jak łuki elektryczne o ogromnym natężeniu, przenoszące ujemnie naładowane ładunki w kierunku Ziemii, wracając tym samym kanałem "zabiera" ładunki dodatnie do chmury. Proces ten zostaje powtarzany tak długo, aż ładunki w chmurze zostaną zneutralizowane. Przepływ prądu powoduje, że pioruny...

Czytaj więcej

Kwas hialuronowy – źródło młodości!

Kwas hialuronowy – źródło młodości!

  Półki w drogeriach aż uginają się od nadmiaru kremów i balsamów z magicznym napisem "kwas hialuronowy". Na pewno ta nazwa bardzo zachęca konsumentki do kupna, ale czy to działa? Wiele z nas o nim słyszało - ale ile tak naprawdę o nim wiemy?  

Czytaj więcej