Połączenie 3 zabiegów w jednym? Cała prawda o fotoodmładzaniu

 

Stres, ciągły pośpiech, czynniki zewnętrzne, odżywianie i wiele innych, które nie są nam obce w codziennym życiu, wpływają negatywnie na proces starzenia się skóry. Szeroko rozwinięta kosmetologia estetyczna stara się temu zapobiec wprowadzając na rynek coraz więcej zabiegów bezpiecznych i nieinwazyjnych, będące alternatywą dla zabiegów chirurgicznych. Najczęściej wykonywanymi zabiegami odmładzającymi w gabinetach kosmetycznych są peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, mezoterapia bezigłowa oraz zabiegi laserowe i wiele innych.

 

Zastanawiałaś się kiedyś czym jest fotoodmładzanie i dlaczego w ostatnim czasie zdobył niesamowitą popularność? To jeden ze skutecznych zabiegów, który przeciwdziała starzeniu się skóry – poprawia jej napięcie, redukuje rozszerzone naczynka, zmarszczki, przebarwienia słoneczne oraz starcze.

 

Fotoodmładzanie jest zabiegiem laserowym. Laseroterapia - zalecana w przypadku leczenia wielu schorzeń jest stosowana nie tylko w medycynie, ale również w kosmetologii estetycznej.


Światło wydzielane przez laser jest falą elektromagnetyczną, o określonej długości, która oddziałuje na żywą tkankę pacjenta. Intensywność działania lasera jest zależne od wielu czynników, m.in. mocy, długości fali,czasu trwania impulsu i wiele innych. Ważną rolę odgrywa również gęstość krwi i limfy w tkance poddanej działaniu lasera. Komórki skóry są stymulowane do zwiększenia produkcji białek, kwasu rybonukleinowego, syntezy kolagenu. Tkanka jest bardziej rozgrzana, następuje wzrost przepływu krwi, co za tym idzie – zwiększa się dotlenienie oraz odżywienie skóry.


Laseroterapia ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetologii estetycznej. Pomaga w walce z trądzikiem i innymi chorobami łojotokowymi, usuwa zbędne owłosienie, płytkie zmarszczki, teleangiektazje (rozszerzone naczynka krwionośne), różnego rodzaju plamy barwnikowe, starcze. Do zabiegu fotoodmładzania -łączącego niektóre z powyżej wymienionych zastosowań również użyjemy laser.

 

usuwanie naczynek poznan

 

 

Co osiągniemy stosując serię zabiegów fotoodmładzania?

Skóra po serii ok. 5 zabiegów stanie się widocznie napięta, rozświetlona. Zredukowane zostaną wszelkie efekty naturalnego starzenia się skóry - usunięte zostaną drobne zmarszki, przebarwienia słoneczne lub starcze oraz rozszerzone naczynia krwionośne, pory skóry zostaną zmniejszone. Fotoodmładzanie działa również jak lifting bez użycia skalpela – tzn. podnosi i napina zwiotczałą skórę poprzez skrócenie włokien kolagenowych i stymulację do ich syntezy w skórze właściwej.

 

Usunięcie przebarwień – w wyniku działania fal elektromagnetycznych rozbijany jest nadmiar komórek melaniny na niewielkie cząsteczki, które następnie ulegają wchłonięciu.

Usunięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych – usunięcie naczynek odbywa się podczas procesu fototermolizy. Oznacza to, że promieniowanie lasera wnika wgłąb naczynia i zostaje pochłonięte przez hemoglobinę. Fale elektromagnetyczne w tym czasie zmieniają się w energię cieplną. Woda z tkanek zostaje odparowana, a ściany naczyń wysychają i obumierają. Jest to sygnał dla układu immunologicznego, by zlikwidował obumarłe naczynka.

Działanie liftingujące i usuwanie zmarszczek – fale elektromagnetyczne lasera rozbijają międzycząsteczkowe wiązania krzyżowe w wyniku czego potrójna helisa włókien kolagenywoch rozplątuje się,a następuje dochodzi do ich skrócenia. Promieniowanie częściowo również pod wpływem wysokiej temperatury, denaturuje kolagen, który natychmiast jest trawiony przez metaloproteinazy. Jest to sygnał dla organizmu, żeby zaczął produkować zwiększoną ilość nowego kolagenu.

 

Fotoodmładznie ma jeszcze więcej zalet! Jest to zabieg nieinwazyjny, bezpieczny, przeznaczony do każdego typu skóry. Znaczy to, że zabieg jest skierowany dla osób, które chcą zapobiegać naturalnemu procesowi starzenia się skóry i wciąż pragną cieszyć się młodym i zdrowym wyglądem jak najdłużej!

 

Autor: Ligia Gołębska 

Literatura
M.Dudzisz-Śledź, P.Jażdżewski; Laseroterapia w chorobach skóry; Medycyna rodzinna 4/2006, s.82-85
A.Augustyniak, M.Tazbir; Zastosowanie przeciwstarzeniowe fal radiowych w kosmetologii; Acta Clinica et Morphologica, tom15, nr 2; 2012