• zabieginatwarz.jpg

Mezoterapia igłowa

 

Cena :

  • Mezoterapia igłowa twarz od 350 zł
  • Mezoterapia igłowa twarz, szyja od 400 zł
  • Mezoterapia igłowa twarz, szyja, dekolt od 450 zł
  • Neauvia Hydro The Lux twarz 599 zł
  • Mezoterapia owłosiona skóra głowy 250 zł

Mezoterapia jest metodą terapeutyczną polegającą na wprowadzaniu substancji aktywnie czynnych o działaniu leczniczym w skórę . W zależności od formy podawania danych substancji można wyróżnić dwa rodzaje mezoterapii:

  • -bezigłowa
  • -igłowa

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa jest niechirurgiczną metodą poprawy wyglądu, regeneracji skóry oraz jej odżywienia i odmłodzenia. Zabieg polega na wstrzykiwaniu śródskórnie małych dawek substancji leczniczej(kwas hialuronowy, witaminy, peptydy, kwasy nukleinowe, enzymy, minerały i inne) mających na celu poprawić kondycję skóry i przywrócić jej zdrowy wygląd. Do wstrzykiwania wykorzystuje się odpowiednie dobrane roztwory, w zależności od problemu i wieku pacjenta. Na ogół są to mieszaniny trzech lub więcej substancji rewitalizujących i regenerujących nazywanych koktajlami. Dzięki tej technice jesteśmy w stanie wprowadzić substancje aktywne nawet do 2 mm w głąb naskórka dochodząc do skóry właściwej, mieszków włosowych a nawet do tkanki podskórnej gdzie zlokalizowane są powiększone komórki tłuszczowe.

Mezoterapia igłowa jest to najdoskonalsza odpowiedź na potrzeby starzejącej się, odwodnionej skóry bez użycia skalpela. Nakłucia wykonywane w mezoterapii igłowej są niewielką igiełką od (od4 do 13 mm) i mogą obejmować bardzo duże obszary – takie jak cała twarz, pośladki, skóra głowy (nawet 1200 nakłuć) jak i małe obszary – podbródek, okolice oczu, okolice ust. Ponadto na skutek wykonania licznych mikronakłuć skóra stymulowana jest do rozpoczęcia procesów regeneracji i odnowy. W tym czasie obserwuje się wzmożoną syntezę kolagenu i elastyny.

Z jakich elementów składa się zabieg ?

Na samym wstępie przeprowadzona jest konsultacja podczas której przedstawiamy wszystkie przeciwwskazania do zabiegu oraz efekt jaki chcemy uzyskać podczas zabiegu. Bezpośrednio przed zabiegiem aplikowana jest krem znieczulajcy. Po upływie ok. 30 min przystepujemy do mikoiniekcji podczas której wprowadzany jest mezokoktajl stworzony do potrzeb klienta . Na zakończenie po wykonanym zabiegu w celu zniwelowania rumienia i powstania śiniaczków nakładamy maśc z wit. K lub wyciąg z arniki. W dniu zabiegu na skórę nie należy nakładać makijażu. Pacjent zostaje poinformowany w jaki sposób skórę pielęgnować po zabiegu.

Jakie są wskazania do zabiegu ?

 -Regeneracja i rewitalizacja skóry

- Zwiotczenie skóry

- Suchość skóry

- Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

- Zmarszczki

- Zapobieganie i leczenie wypadania włosów

- Cellulit (uda, brzuch, pośladki)

- Rozstępy

- Miejscowe odkładanie się tkanki tłuszczowej

Jakie są przeciwwskazania ?

- Ciąża

- Laktacja

- Infekcje i stany zapalne skóry

- Problemy z krzepliwością krwi

- Hemofilia

- Zmiany skórne typu opryszczka, egzemy

- Bliznowacenie

- Stwardnienie rozsiane

- Nowotwory

- Przyjmowanie leków immunosupresyjnych (leki przyjmowane po przeszczepach, w leczeniu nowotworów itp.)

- Cukrzyca (konsultacja z lekarzem prowadzącym)

- Wiek pacjenta poniżej 18 roku życia

Jak wygląda przygotowanie do zabiegu?

Bezpośrednio przed zabiegiem aplikujemy krem znieczulający (maść Emla lidokaina 3 %) aby zniwelować dyskomfort bólowy podczas zabiegu. W celu zminimalizowania ryzyka powstawania wynaczynień, przed zabiegiem zaleca się odstawienie leków rozrzedzających krew( salicylany, aspiryna). Tydzień przed zabiegiem można wcierać preparat z witaminą K – np. Auriderm XO (uszczelnia ona śródbłonki naczyń krwionośnych, zapobiega krwawieniom wewnętrznym oraz działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo).

Jak często należy powtarzać zabieg ?

Zwykle w serii wykonywane są ok. 3-4 zabiegi. Odstępy pomiędzy kolejnymi zabiegami wynoszą zazwyczaj 1-3 tygodnie. Ale wszystko zależy od kondycji skóry oraz od wieku pacjentki dlatego cały harmonogram zabiegów ustala indywidualnie kosmetolog podczas konsultacji.

Jak wygląda skóra po zabiegu ?

Bezpośrednio po zabiegu widać delikatne zaczerwienienie, siateczkę nakłuć oraz drobne pęcherzyki tzw.mikrodepozyty preparatu ulegajace wchłonięciu w ciagu doby. Skóra potrzebuje około 3 dni na regenerację natomiast to jest kwestia indywidualna jak ona będzie się zachowywać i ile czasu potrzebuje na dojście do siebie(od1 do 3 dni). W dniu wykonania zabiegu niewskazane jest nakładanie makijażu.

Jakich efektów nalezy sie spodziewać po zabiegu mezoterapii igłowej ?

Mezoterapia igłowa jest zabiegeim profilaktycznym zapobiegającym wysuszeniu się skóry a tym samym powstaniu zmarszczek. Ponadto mezoterapia jest także zabiegiem o działaniu silnie nawilżającym i liftingujacym. Wszystko zależy od ampułek dobranych indywidualnie do wieku i stanu skóry pacjenta oraz stężenia kwasu hialuronowego dobranego podczas konsultacji.