• zabieginacialo.jpg

Lipoliza iniekcyjna

 

Cena :

10 ml - 250 zł

 

Czym jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna polega na wstrzykiwaniu w wybrane miejsca substancji, które powodują rozkład komórek tłuszczowych i przyspieszają ich metabolizm. Zabieg prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, które uwolnione do krwi wychwytywane są przez większość tkanek a następnie estryfikowane lub utleniane jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. Celem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg lipolizy iniekcyjnej przeznaczony jest dla osób z normalna wagą lub lekką nadwagą , którzy chcą pozbyć się miejscowego otłuszczenia i wysmuklenia sylwetki.

 

Jaka jest róznica miedzy lipolizą a liposukcją?

Te dwa pojęcia często błędnie używane są zamiennie. Liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym usuwania tłuszczu. Lekarz podczas operacji wprowadza ssak a następnie pod ciśnieniem pozbywa się nadmiaru tłuszczu. Lipoliza  natomiast jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym a ryzyko powikłań jest minimalne. Preparaty na bazie fosfotydylochliny i deoksycholanu sodu  rozpuszczaja błony komórkowe komórek tłuszczowych w wyniku czego kwasy tłuszczowe i glicerol uwalniane są do krwiobiegu i kierowane na drogę energetyczną.

Jak wygląda zabieg ?

Na samym wstępnie odbywa się wywiad z pacjentem w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań. Podczas zabiegu wyznaczone zostaje miejsce problematyczne i wykonane są serie nakłuć bardzo cienka igiełką na określona głębokość. W miejscu podania zazwyczaj pojawia się zaczerwienienie oraz może występować uczucie pieczenia i świądu, które zazwyczaj dość szybko ustępuje.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu ?

-górna partia brzucha
-dolna partia brzucha
-wewnętrzna strona ud
-zewnętrzna strona ud
-kolana
-drugi podbródek
-górna partia pleców
-pośladki
-tylna strona ramion
-pomocniczo w modelowaniu sylwetki

Kiedy można spodziewać się efektów zabiegowych?

Efekty zabiegowe mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu jednak zaleca się wykonanie 3-4 zabiegów. Połączenie zabiegów lipolizy iniekcyjnej wraz z zabiegiem masażu podciśnieniem (endermologia) daje spektakularne efekty.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazania:

ostre choroby nerek lub wątroby
ciąża lub karmienia piersią
zaburzenia krzepliwości krwi
padaczka,
cukrzyca
ostre infekcje
aktywne zapalenie skórne w miejscu wstrzyknięcia
alergia na któryś ze składników preparatu
znaczna otyłość