• zabieginacialo.jpg

Usuwanie rozstępów dermoroller

 

Cena :

Pierwszy zabieg

Co to są rozstępy ?

Rozstępy są to popękane włókna kolagenowe i elastylowe, zaniki skórne, blizny kształtu linijnego przypominające „pręgi po cięciu różgą”. Początkowo koloru czerwonego wyniosłe - rozstępy świeże – widoczny jest obrzęk na skórze -organizm próbuje je sam zwalczyć. Po upływie ok. 2 lat przechodzą w perłowobiały kolor. Jest to znak iż przeszły w formę blizny i ich usunięcie będzie wymagało więcej czasu i pracy. W leczeniu rozstępów najważniejsza jest profilaktyka gdyż łatwiej jest zapobiegać niż leczyć powstałe zmiany.

Jaka jest przyczyna powstawania rozstępów ?

Etiologia powstawania rozstępów nie jest do końca poznana. Jedna z teorii zakłada iż to układ hormonalny odgrywa ogromna role w patogenezie powstawania rozstępów. Pod wpływem mi.in. zmian hormonalnych dysfunkcji mogą ulegać fibroblasty - komórki odpowiedzialne za produkcję elastyny i włókien kolagenowych. W związku z tym dochodzi do zmniejszenia wytrzymałości i elastyczności skóry. Kruche włókna kolagenowe zrywają się i na skórze powstają mało estetyczne wrzecionowate pasma, zwane rozstępami. Druga przyczyna jest mechaniczne : urazy i silnie powtarzające się skurcze mięśniowe podczas sportu lub gwałtowne zmiany wagi powodują gwałtowne wydłużanie i skracanie włókien kolagenowych i sprężystych a przez to powstanie rozstępów. Oba mechanizmy odgrywają zasadniczą rolę w powstawaniu rozstępów a sprzyja im indywidualna predyspozycja genetyczna.

Rozstępy sa dolegliwością zarówno męska jak i damską. Panie skarżą się na nie zazwyczaj po okresie ciąży, kiedy to skóra narażona jest na nadmierne rozciąganie w krótkim czasie. Panowie natomiast spotykają się z tym problemem po rozpoczęciu intensywnych ćwiczeń. Rozstępy mogą również się pojawić po dużych wahaniach wagi.

Co to jest Mezo-roller ?

Mezo-Roller jest idealnym narzędziem do niechirurgicznych, niekrwawych i nieablacyjnych zabiegów poprawiających kondycję skóry. Nazywamy tak urządzenie do aktywnego przeciwdziałania bliznom, rozstępom, wiotkości skóry i jej nierównemu kolorytowi. Wykorzystuje technikę nakłuwania tkanki, aby pobudzić organizm do tkanki i zmusić do samo regeneracji. Niewielkie rozmiary wałka z igiełkami umocowanego na wygodnej rączce pozwala dotrzeć w trudno dostępne obszary ciała.

Jak przebiega terapia ?

Na wstępie oceniany jest stan skóry, jej grubość, ilość zmian i ich zaawansowanie. Następnie dobierany zostaje odpowiedni koktajl , który zostanie dostarczony wewnątrz tkankom podskórnym. W pierwszej fazie zostaje dobrany i przeprowadzony peeling oczyszczajacy skóre z martwego naskórka. Kolejnym etapem jest wykonanie masażu mezorollerem czyli mikronakłuwanie o długości igieł dobranej indywidualnie do obszaru skóry i zmiany. Nastepnie wprowadzamy koktajl dobrany indywidualnie z preparatami odżywczymi. Na koniec nałożona zostaje maska łagodząca i regenerujaca, która złagodzi miejsce nakłucia i przyspieszy proces regeneracji.

Czy zabieg z uzyciem mezo-rollera jest bezpieczy ?

Podczas zabiegu wykorzystywane są tylko sterylne urządzenia. Jeden egzemplarz przypisany jest tylko jednemu klientowi. Zastosowane preparaty są całkowicie bezpieczne i posiadają certyfikat CE. Metoda ta nie powoduje także uczyleń na światło, przez co może być stosowana podczas wszystkich pór roku.

Jakie jest działanie mezo-rollera ?

Poprzez liczne nakłucia wytwarzany jest stan zapalny, podczas którego organizm dostaje sygnał o uszkodzeniu ciała i potrzebie natychmiastowej odnowy i naprawie. Rozpoczyna się tworzenie dużej ilości włókien kolagenowych i elastylowych, odnowieniu naczyń krwionośnych i innych procesów, dążących do zrostu przerwanej ciągłości tkanek powstałych w wyniku nakłuwania mezorollerem. Przez powstałe kanaliki dostarczane są także substancje odżywcze z koktajlu, który przyspiesza regeneracje . Miejscowe krwawienie dodatkowo wpływa pozytywnie na naturalna regeneracje poprzez trombocyty czyli płytki krwi, które mają zdolności silnie regeneracyjne oprócz procesów krzepliwości krwi.

Jak często należy zabieg powtórzyć ?

Aby metoda przyniosła zadawalające efekty wygładzenia i zredukowania rozstępów zabieg należy powtarzać w odstępie ok. 2-4 tygodni Az do uzyskania porządanych wyników.