Stymulatory tkankowe
Cena : Linerse heterologiczny kolagen typu I 800 zł Profhilo 900 zł |
|
Kolagen stanowi około 30 % wszystkich białek w naszym organizmie. W skórze jest głównym jej budulcem. Dzięki niemu nasza skóra jest gładka, ujędrniona bez widocznych zmarszczek. Główną jego funkcją jest adhezja i regeneracje komórek skóry właściwej co nadaje jej sprężystość i jędrność . Można go uznać za doskonały biomateriał do rekonstrukcji tkanek.
Już po 25 rokiem życia włókna kolagenowe tracą swoja jakość i zaczyna się proces zaniku kolagenu w skórze. Z wiekiem skóra traci swoją jędrność, pojawiają się zmarszczki, zanika podściółka tłuszczowa doprowadzając do opadania owalu twarzy.
Stymulatory tkankowe wykorzystywane w kosmetologii estetycznej służą do odbudowy skóry poprzez stymulacje komórkową fibroblastów produkujących w dużych ilościach włókna kolagenu i elastyny. Są nowością w świecie medycyny estetycznej i kosmetologii. Bazują głownie na takich składnikach aktywnych jak : kolagen, kwas hialuronowy i aminokwasy, hydroksyapetyt wapnia, polinukleotydy.
Jaka jest różnica między stymulatorami tkankowymi a tradycyjna mezoterapią igłową?
Działanie stymulatorów tkankowych jest o wiele silniejsze niż zwykłe koktajle do mezoterapii igłowej. Można uznać że stymulatory wymuszają na tkance nasilenie procesów regeneracyjnych. Silnie pobudzają komórki do namnażania w wyniku czego uzyskujemy efekt wypełnienia i ujędrnienia
Jak wygląda zabieg?
Zabiegi odbywają się za pomocą igły lub kaniuli w zależności od preparatu. Przed zabiegiem wykonujemy znieczulenie maścią przed zabiegiem. Zaraz po zabiegu osoba poddana zabiegowi może wrócić do codziennych zajęć.
Jakie jest postępowaniu po zabiegu?
Zaraz po zabiegu może wystąpić tkliwość oraz niewielki obrzęk, który ustępuje w tym samym dniu.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Przeciwwskazania:
-Nadwrażliwość lub uczulenie na składnik preparatu
-Choroby nowotworowe
-Ciąża, karmienie piersią
-Zaburzenia krzepliwości krwi
-Skłonności do powstawania blizn przerostowych
-Choroby wirusowe, bakteryjne, grzybicze
-Opryszczka
-Niewyrównana cukrzyca
-Choroby autoimmunologiczne
Po jakim czasie widać efekty?
Efekty po zabiegu z reguły pojawiają się zgodnie z procesami odnowy skóry po około 3 tyg.