• zabieginacialo.jpg

Usuwanie rozstępów Derma Fusion Pen

 

Cena :

Cena ustalana jest indywidualnie na konsultacji i zależna jest od obszaru od 100 -300 zł

Co to są rozstępy ?

Rozstępy są to popękane włókna kolagenowe i elastylowe, zaniki skórne, blizny kształtu linijnego przypominające „pręgi po cięciu różgą”. Początkowo koloru czerwonego wyniosłe - rozstępy świeże – widoczny jest obrzęk na skórze -organizm próbuje je sam zwalczyć. Po upływie ok. 2 lat przechodzą w perłowobiały kolor. Jest to znak iż przeszły w formę blizny i ich usunięcie będzie wymagało więcej czasu i pracy. W leczeniu rozstępów najważniejsza jest profilaktyka gdyż łatwiej jest zapobiegać niż leczyć powstałe zmiany.

Jaka jest przyczyna powstawania rozstępów ?

Etiologia powstawania rozstępów nie jest do końca poznana. Jedna z teorii zakłada iż to układ hormonalny odgrywa ogromna role w patogenezie powstawania rozstępów. Pod wpływem mi.in. zmian hormonalnych dysfunkcji mogą ulegać fibroblasty - komórki odpowiedzialne za produkcję elastyny i włókien kolagenowych. W związku z tym dochodzi do zmniejszenia wytrzymałości i elastyczności skóry. Kruche włókna kolagenowe zrywają się i na skórze powstają mało estetyczne wrzecionowate pasma, zwane rozstępami. Druga przyczyna jest mechaniczne : urazy i silnie powtarzające się skurcze mięśniowe podczas sportu lub gwałtowne zmiany wagi powodują gwałtowne wydłużanie i skracanie włókien kolagenowych i sprężystych a przez to powstanie rozstępów. Oba mechanizmy odgrywają zasadniczą rolę w powstawaniu rozstępów a sprzyja im indywidualna predyspozycja genetyczna Rozstępy sa dolegliwością zarówno męska jak i damską. Panie skarżą się na nie zazwyczaj po okresie ciąży, kiedy to skóra narazona jest na nadmierne rozciąganie w krótkim czasie.Panowie natomiast spotykają się z tym problemem po rozpoczęciu intensywnych ćwiczeń. Rozstępy mogą również się pojawić po dużych wahaniach wagi.

Co to jest Derma Fusion Pen ?

Derma Fushion Pen to nowoczesne urządzenie którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł. Dzięki mikro-nakłuwaniu pobudzamy naturalne procesy autoodnowy w skórze właściwej, czyli nadbudowy nowego kolagenu i elastyny oraz tworzenia nowych naczyń krwionośnych, które odpowiadają za prawidłowe zaopatrzenia tkanek w substancje odżywcze. Derma Fusion Pen jest zabiegiem o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które doskonale pomagają zwalczyć efekty starzenia się skóry: zmarszczki, brak jędrności, blizny czy rozstępy. W połączeniu z odpowiednio dobranymi preparatami terapia Derma Fusion Penem stanowi skuteczną broń w walce z wieloma  defektami skóry.

Jak przebiega terapia ?

Na wstępie oceniany jest stan skóry, jej grubość, ilość zmian i ich zaawansowanie. Następnie dobierany zostaje odpowiedni koktajl , który zostanie dostarczony wewnątrz tkankom podskórnym. Główna cześć zabiegu polega na nakłuwania skóry małymi igiełkami na granicy ok. 2,5 mm. Wszystko obdywa się w sposób zautomatyzowany co przekłada się na precyzje zabiegu, dokładność i mniejsza bolesność. Wykorzystane igiełki są jednorazowe i sterylne prze co Derma Fusion Pen jest zabiegiem bezpiecznym dla zdrowia. Wprowadzany jest także koktajl jego działanie oraz naturalne procesy samoleczenia się organizmu doprowadzają do spłycenia rozstępów.

Jak działa Derma Fusion Pen ?

Poprzez automatyczne nakłuwanie powstaja mikrokanaliki umożliwiające lepsze przenikanie substancji aktywnych. Dodatkowo informuja organizm o powstaniu mikrostanu zapalnego, który zostaje usuniety poprzez produkcje włókien kolagenowych, elastylowych i pozostałych składników macierzy pozakomórkowej. W efekcie tkanka zostaje przebudowana, znika wiotkość skóry, jej nierówność i przebarwienia.

Jak często należy powtórzyć zabieg ?

W przypadku blizn i rozstępów efekty są stałe, nie następuje powrót po poprzedniej formy zmiany. Całkowitego spłycenia blizn nie można spodziewać się po jednym zastosowaniu tej techniki. Wskazane jest minimum 3 do 6 zabiegów co 2 -3 tygodnie aby można było mówić o usunięciu rozstępów.