• LASEROTERAPIA.JPG

Elektrokoagulacja

 

Cena :

Cena zabiegu: 50 zł za 1 cm2

 

Teleangiektazje (rozszerzone naczynka) to powrzechnie występujący problem u osób w każdym wieku. Pierwszym sygnałem jest rumień  i zaczerwienienie skóry, które nieraz zanika, a nieraz pozostaje na stałe w postaci mało estetyczych czerwonych lub niebiesko-fioletowych kreseczek. W naszym klimacie naczynka krwionośne najkorzystniej jest zamykać na jesieni lub na wiosnę. Istotne jest aby nie było zbyt zimno ani zbyt gorąco, ponieważ mróz czy upał powodują, że kruche naczynka szybciej pękają.

Co to jest elektrokoagulacja?

Elektrokoagulacja jest metodą polegająca na ścięciu białka za pomoca łuku elektrycznego.Pod wpływem powstajacej wysokiej temperatury(200 stopni C) dochodzi do termicznego uszkodzenia białek obecnych w tkance dzięki czemu pozbywamy się niechcianych naczyń krwionośnych.

 

Czym charakteryzuje sie nowatorska metoda Blend wykorzystywana podczas zabiegu zamykania naczyń krwionosnych.?

Podczas zabiegu wytwarzany jest prąd wysokiej częstotliwości ( zjawisko termilizy) i prad stały ( elektroliza -prad galwaniczny)), który powoduje koagulacje białka i zamykanie naczyń krwionośnych. Zatem podczas zabiegu łaczymy dwa rodzaje zabiegu.Zastosowana nowatorska metoda powoduje, iż zabieg jest aseptyczny i mało bolesny, a podczas zamykania naczynek nie dochodzi do krwawienia.  Jest to metoda bardzo popularna w kosmetyce - skuteczna, nieizwazyjna i bezpieczna. Zamykanie naczynek trwa kilkanaście minut. Nie powoduje absencji zawodowej.


Jak wygląda zabieg?

Na urządzeniu do elektrokoagulacji ustawiamy odpowiednie parametry, w zależności od wielkości naczynka. Zakładamy klientce opaskę na dłoń z podłączoną elektrodą. Następnie głowicą zakończoną igłą dotykamy każde naczynie, powodując jego zamknięcie. Przy odpowiednio dobranym czasie i prądzie, po wkłuciu się w naczynko i "puszczeniu" impulsu (prądu) - gołym okiem widzimy jak krew wewnątrz naczynka "gotuje się" (koaguluje) a pisząc obrazowo, widzimy jak naczynko jaśnieje. 

Efekty: Dla niewielkich rozszerzonych naczynek krwionośnych wystarczą 1-2 zabiegi, natomiast dla większych naczynek potrzebna jest seria ok 3-4 zabiegów. Efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. W dniu zamykania naczynek może pojawić się rumień, obrzęk, stwardnienie, zasinienie. Następnie pojawią się strupki, których nie można usuwać (ryzyko powstania blizny). Proces gojenia to 5 dni - 3 tyg.

Zalecenia po zabiegu: unikać nadmiernego wysiłku nie brać gorących kąpieli unikać basenu, saun, solarium (do 4dni po zabiegu) nie moczyć miesc pozabiegowych przez następnych12h nie zdrapywać przedwcześnie strupków -unikać słońca, stosować krem z filtrem

Przeciwwskazania:

-ciąża i laktacja

-opalenizna (należy odczekać miesiąc po opalaniu)

-produkty z retinolem (zaprzestać miesiąc przed zabiegiem)

-łuszczyca

-bielactwo

-cukrzyca

-padaczka

-zaburzenia rytmu serca

-metalowe implanty

-nowotwory

-peeling (zaprzestać stosowanie ok 2 tyg przed planowanym zabiegiem)

-terapia przeciwtrądzikowa

-żółtaczka

-nadczynność tarczycy

-skłonność do bliznowców -zaburzenia krzepnięcia krwi