• zabieginatwarz.jpg

Oczyszczanie manualne tradycyjne

 

Cena :

Klasyczne oczyszczanie manualne: 130 zł

Oczyszczanie manualne z maską algową: 140 zł

Oczyszczanie manualne z peelingiem kawitacyjnym: 135 zł

Oczyszczanie manualne z peelingiem kawitacyjnym i maska algową: 150 zł

Oczyszczanie manualne plecy: 150 zł

Co to jest oczyszczanie manualne ?

Jest to jeden z najpopularniejszych i najbardziej podstawowych zabiegów kosmetycznych. Pozwala na usuniecie zaskórników otwartych i zamkniętych, prosaków a nawet kaszaków za pomocą rąk lub łyżeczki uny .Bardzo często wykonuje się je w domu jednak wówczas może to doprowadzić do rozprzestrzeniania się stanów zapalnych. Specjalista pro prowadza to profesjonalnie, zachowanie wszelkich zasad higieny.

W jakich miejscach stosowani jest zabieg ?
Oczyszczanie manualne to zabieg, który najczęściej pro prowadza się na skórze twarzy, szyi , dekolcie,plecach i ramiona. Sa to miejsca gdzie najczęściej dochodzi do zanieczyszczenia gruczołów a tym samych ich zapychanie.


Z jakich etapów składa się takie oczyszczanie ?
Cały proces zaczyna się od dokładnego demakijażu i peelingu. Dzięki temu skóra jest oczyszczona i przygotowana do następnych czynności podczas zabiegu. Następnie na skórę nakłada się środek rozpulchniający oraz strumień pary wodnej za pomocą wapozonu by działanie preparatu było wzmożone a pory rozszerzone. Dodatkowo na koniec waponizacji stosuje się ozonowanie, czyli włączenie do zabiegu ozonu, który działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Cały zabieg z zastosowaniem wapozonu trwa około 20 minut. Dopiero po wykonaniu tych kroków specjalista przechodzi do oczyszczania manualnego. Wszystkie czynności wykonuje się w rękawiczkach. Po oczyszczeniu mechanicznym skóry wykonujemy dezynfekcję urządzeniem D'arsonoval, który powodując wyładowania elektryczne na powierzchni skór i uwolnienie ozonu zapewnia skuteczne działanie bakteriobójcze.
Na tym etapie - w przypadku skóry trądzikowej nakładamy antybakteryjną maseczkę zamykającą pory. W przypadku innych skór nakładamy dobraną do rodzaju skóry maseczkę kremową lub maskę algową. Na zakończenie zabiegu manualnego oczyszczania twarzy aplikujemy krem o działaniu dedykowanym do rodzaju skóry.

Jakie są efekty manualnego oczyszczania ?
Po wykonaniu zabiegu można zaobserwować zmniejszenie lub całkowite usunięcie zaskórników i wągrów. Pory skóry są udrożnione, co pozwala na lepsze dotlenienie i przenikanie substancji aktywnych zawartych w aplikowanych preparatach.

 

Jakie są wskazania do zabiegu ?
- skóra trądzikowa
- zmiany grudkowo-krostkowe
- skóra zanieczyszczona
- łojotok
- rozszerzone pory
- każdy rodzaj cery wymagającej oczyszczania

Jakie sa przeciwwskazania do zabiegu ?

• opryszczka
• stany alergiczne
• stany zapalne oczu i skóry
• choroby grzybicze
• skóra naczynkowa
• nadżerki
• skłonność do powstawania bliznowców
• trądzik różowaty
• trądzik krostkowy i ropny
• ostre stany zapalne skóry