• zabieginacialo.jpg

Usuwanie rozstępów mikrodermabrazja

 

Cena :

1 zabieg 20 min

Rozstępy są to popękane włókna kolagenowe i elastylowe, zaniki skórne, blizny kształtu linijnego przypominające „pręgi po cięciu różgą”. Początkowo koloru czerwonego wyniosłe - rozstępy świeże – widoczny jest obrzęk na skórze -organizm próbuje je sam zwalczyć. Po upływie ok. 2 lat przechodzą w perłowobiały kolor. Jest to znak iż przeszły w formę blizny i ich usunięcie będzie wymagało więcej czasu i pracy. W leczeniu rozstępów najważniejsza jest profilaktyka gdyż łatwiej jest zapobiegać niż leczyć powstałe zmiany.

Jaka jest przyczyna powstawania rozstępów ?

Etiologia powstawania rozstępów nie jest do końca poznana. Jedna z teorii zakłada iż to układ hormonalny odgrywa ogromna role w patogenezie powstawania rozstępów. Pod wpływem mi.in. zmian hormonalnych dysfunkcji mogą ulegać fibroblasty - komórki odpowiedzialne za produkcję elastyny i włókien kolagenowych. W związku z tym dochodzi do zmniejszenia wytrzymałości i elastyczności skóry. Kruche włókna kolagenowe zrywają się i na skórze powstają mało estetyczne wrzecionowate pasma, zwane rozstępami. Druga przyczyna jest mechaniczne : urazy i silnie powtarzające się skurcze mięśniowe podczas sportu lub gwałtowne zmiany wagi powodują gwałtowne wydłużanie i skracanie włókien kolagenowych i sprężystych a przez to powstanie rozstępów. Oba mechanizmy odgrywają zasadniczą rolę w powstawaniu rozstępów a sprzyja im indywidualna predyspozycja genetyczna.

Rozstępy sa dolegliwością zarówno męska jak i damską. Panie skarżą się na nie zazwyczaj po okresie ciąży, kiedy to skóra narażona jest na nadmierne rozciąganie w krótkim czasie.Panowie natomiast spotykają się z tym problemem po rozpoczęciu intensywnych ćwiczeń. Rozstępy mogą również się pojawić po dużych wahaniach wagi.

Na czym polega zabieg mikrodermbrazji na rozstępy ?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą głowic diamentowych i pompy ssącej warstwa po warstwie aż do skóry właściwej gdzie zlokalizowane są włókna kolagenowe. Mikrodermabrazja to w pełni bezpieczna i zarazem bardzo skuteczna metoda na spektakularną poprawę stanu skóry. Dzięki umiarkowanemu złuszczaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych komórek. Nowe komórki przemieszczają się ku górze, zastępując komórki uszkodzone.

Ile zabiegów należy wykonać ?

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej wykonuje się w seriach 6-8 zabiegów co 2 tygodnie. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, z każdym następnym potęgują się i utrwalają.

Jak przebiega zabieg ?

Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem kontrolowanym i bezbolesnym. Intensywność zabiegów (głębokość złuszczania) jest dobierana indywidualnie do stanu skóry i jej problemów.Po każdym zabiegu bardzo ważne jest zastosowanie preparatów kosmetycznych zmniejszających widoczność rozstępów – po usunięciu górnych warstw naskórka substancje aktywne znacznie łatwiej wnikają w głąb skóry. Zabieg nie wymaga ograniczenia aktywności życiowej.